Blogi

Vuti peatus

Posted by on veebr. 11, 2017 in Blogi | No Comments

Vuti bussipeatus Abaja külas. Veebruar 2017.

Hinckus kakab

Posted by on veebr. 9, 2017 in Blogi | No Comments

Oleme Hinckusega parajasti jalutamas. Taamal vasakul paistavad Tambu talu ümbritsenud põlispuud ja nende alla veetud lagunev soojak. Pean Hinckusele au andma. Kui Kloontruuper kippus oma kraami poetama suvalistesse kohtadesse, siis see koer eelistab ikkagi asjal käia majast kaugemal. Veebruar 2017.

Viinavabriku kelder

Posted by on veebr. 6, 2017 in Blogi | No Comments

Käisime Matiga kondamas ja sattusime pooljuhuslikult Preedi mõisa viinavabriku varemete vahele. Lisatud foto on tehtud Nexus 6P telefoniga viinavabriku keldris ja kasutades panoraamvõtet. Veebruar 2017.

Luurekas

Posted by on jaan. 23, 2017 in Blogi | No Comments

Käisime Tildega Norras kondamas. Külastasime mõisa ja seejärel veetsime aega üle tee asuval koristatud viljapõllul, kus põhk pallidesse oli rullitud. Initsiatiiv tuli Tilde käest. See koht pidavat talle meeldima. Fotokas oli kaasas, tegin mõned pildid ja mõned tegi tüdruk. Rohkem fotosid näed siit. September 2016.

Lumesõda

Posted by on dets. 10, 2016 in Blogi | No Comments

Lumesõda ©Nahkanuia

Möödunud nädalavahetusel, kui Vardjale jalutasime, pidasime Matiga tee peal maha vägeva võitluse lumesõja ning üksteise pikali lükkamise näol. Jõudude vahekord oli kohati lausa võrdne. Saime mõlemad. Detsember 2016.

Lumemarjad Vardjal

Posted by on nov. 28, 2016 in Blogi | No Comments

Lumemarjad Vardjal ©Nahkanuia

Laupäeval sundisime lapsed riidesse ja võtsime ette ca 3 kilomeetrise jalutuskäigu Vardjale. Tagasiteel jäime Matiga naistest pisut maha ja proovisime veskitalu juures laiutava lumemarjapõõsa vilju pildile saada. See sai parim. November 2016.

Rasvatihane põdrakorjusel

Posted by on nov. 12, 2016 in Blogi | One Comment

Rasvatihane põdrakorjusel ©Nahkanuia

Nahkanuial peeti täna edukat põdrajahti ja kahe lastud looma sisikonnad jäid jõulumeeleolu luues kaunistama metsaalust. Võtsin fotoka ja läksin omakorda vereta jahti pidama. Kuigi peitsin ennast hoolikalt lähedalasuva kuuse taha, ei olnud sellest sisikonna kallal maiustanud kaarnate, vareste ja harakate petmiseks piisavalt. Lootusest saada vahelduseks üks tore linnupilt sai hoopis külmetavad käed, surnud jalg, märg tagumik ja üks õnnetu tihasepilt. See mis on vaataja ees. November 2016.

Teel koju

Posted by on nov. 8, 2016 in Blogi | No Comments

Teel koju ©Nahkanuia

… avanes Ervita tankla juures pühapäeva õhtul meile selline vaatepilt. Tulime Maarjaga Tudrelt, kus käisime kontrollimas minu teooriat ühe vana ülesvõtte tegemise koha osas. Kõik ennustas algavat tuisku ja seda me ka saime. November 2016.

Endlas 2006 aasta juunis

Posted by on nov. 6, 2016 in Blogi | No Comments

Endlas 2006 ©Nahkanuia

Enne Nahkanuiale kolimist veetsin paar kolm aastat matkates mööda Eestimaad. Mul olid suurepärased matkakaaslased ja koos sattusime paljudesse põnevatesse paikadesse ning olukordadesse. Üks minu lemmikkohti on Endla soostik. Lisatud foto on tehtud imeilusal juuniööl Endla järve ääres. Juuni 2006.

Baeri kivi

Posted by on okt. 31, 2016 in Blogi | No Comments

Baeri mälestuskivi Piibes ©Nahkanuia

Karl Ernst von Baeri mälestuseks Piibe mõisa juurde paigaldatud mälestuskivi on sügisel pargipuudelt ja lumepallipõõsalt saanud kena raami. Kivi torkas silma kui sõitsime perega Mardimäele. Oktoobri lõpp 2016.